Zde jste: Úvod » Krakonošova stopa

Krakonošova stopa po řemeslech, tradicích a originálních produktech

Hlavním cílem stopy je otevřít cestu návštěvníkům hor a představit jim tradiční řemesla, regionální produkty a přírodní krásy Krkonoš prostřednictvím workshopů pořádaných ve spolupráci se členy - Krkonoše originální produkt a členy MAS Krkonoše. V rámci propagace projektu bude vytvořena Info brožura se soutěžním lístkem, která zavede turisty k jednotlivým zapojeným členům regionální značky Krkonoše originální produkt. Regionální řemeslníci a farmáři turistům nabídnou zážitkový program v místě jejich působnosti (výroba perličkových ozdob a šperků, výroba lněného provázku a plátna, šicí dílna, ukázka výroby potravinářských vyrobků, ochutnávka či pouhé zprostředkování letáku k soutěži apod.).

Během realizace projektu jsou plánovány workshopy, které budou probíhat jako doprovodný program tradičních festivalů/jarmarků (Vrchlabské Fler jarmarky, Krakonošovy letní podvečery v Jilemnici a Maloúpský řemeslný jarmark). Další worskhopy budou probíhat v místě působnosti členů Krkonošského produktu mimo hlavní sezónu a 1 workshop bude věnován žákům základních škol ve spolupráci se základní školou v Lánově, kde budou žákům představena řemesla. Lidé si tak budou moci vyzkoušet tradiční řemesla, seznámit se osobně s tvůrci a řemeslníci si budou moci vyměnit zkušenosti a navázat spolupráci do budoucna.

Projekt propojuje řemesla a tradiční výrobky v celém turistickém regionu Krkonoš. Krakonošova stopa se zaměří i na farmářské luční stezky, které vznikly díky Life Concortica a jednotlivé Krkonošské produkty jsou začleněny v tomto území.

Prezentace Krakonošovy stopy včetně workshopů:

• Maloúpský řemeslný jarmark - 22. 6. 2019 od 10:00 hod., okolí kostela Sv. Petra a Pavla v Dolní Malé Úpě (Maloúpská vlna A.P. paní Wondráčkové, Dům pod jasanem, Textilní dekorace paní Albrechtové a Babiččiny sirupy, MAS Krkonoše)
  • Krakonošovy letní podvečery - 17.7 - 20.7. 2019, Masarykovo náměstí, Jilemnice (MAS Krkonoše, spřádání vlny - Soňa Anna-Marie Fišerová , Albrechtová - textilní dekorace)
  • Den krkonošských řemesel - 20. 7.2019, Dům pod jasanem/tkalcovské muzeum, Trutnov
  • Představení řemesel v rámci otevření Polytechnického centra při ZŠ a MŠ v Lánově  - 6.6. 2019 (dílna Hama - paní Plecháčová, textilní dekorace paní Albrechtová, MAS Krkonoše)

Soutěž o nejzajímávější foto Krkonošského originálního produktu -  www.facebook.com/Krakonosovastopa (@Krakonosovastopa), Instagram #Krakonosova_stopa

Fotografická soutěž začíná na Den dětí 1.6. 2019 a končí na Sv. Václava, patrona České země dne 28.9.2019.

• 1. cena - Projížďka psím spřežením od pana Vondráka
  • 2. cena - pobytový poukaz Friesovy  boudy
  • 3. cena - poukaz na "živý" produkt z Krkonošské kozí farmy

• Info leták včetně soutěžního lístku (za sběr 4 razítek - drobné ceny od region. výrobců z Krkonoš a zdarma Online pohlednice)