Zde jste: Úvod » Aktuality » Výzva k předkládání žádostí o udělení certifikátu KRKONOŠE originální produkt

Výzva k předkládání žádostí o udělení certifikátu KRKONOŠE originální produkt

18.05.2014

Uzávěrka příjmu žádostí je 23. května 2014. Certifikovat lze např. potraviny, zemědělské produkty, řemeslné výrobky, umělecká díla, nebo přírodní produkty bez ohledu na to, zda se jedná o řemeslníka, firmu, nebo výrobce, který má řemeslo jen jako koníček. Rozhodující je původ výrobku, kvalita, šetrnost k přírodě a vazba na region.

Certifikáty jsou udělovány zpravidla jedenkrát ročně.  O udělení certifikátu rozhoduje jedenáctičlenná certifikační komise. „V současné době se může pyšnit certifikátem „Krkonoše – originální produkt®“ 23 výrobců a že se jedná o opravdové skvosty se můžete přesvědčit na webových stránkách www.regionalni-znacky.cz/krkonose. Není divu, že se o držitele certifikátu zajímají i média a několik výrobců již mohli televizní diváci vidět např. v Toulavé kameře“, uvedla Eva Trýznová. Dodala, že uzávěrka příjmu žádostí je v pátek 23. května 2013, samotná certifikační komise se bude konat 27. května v Lánově v zasedací místnosti obecního úřadu.

Hlavním cílem značení místních produktů je zviditelnit tradiční region, známý svou zachovalou přírodou, tradicemi a historií. Značení pomáhá místním lidem, kteří mohou nákupem výrobku podpořit místního výrobce, ale např. i turistům, kteří si s jistotou přivezou suvenýr s garancí původu v Krkonoších. Výrobcům přináší značka různé výhody – možnost prezentace na akcích v regionu i mimo něj, nové formy propagace, ale i spolupráci a výměnu zkušeností s ostatními výrobci.