Zde jste: Úvod » Aktuality » Pozvánka na seminář k programu Zelená úsporám

Pozvánka na seminář k programu Zelená úsporám

25.10.2009

Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory - SEVER Vás zve na informační seminář s následnou diskusí:

Pozvánka na seminář k programu Zelená úsporám

"Jak na úspory energie v domě – čili: Na co jsou dotace „Zelená úsporám“?
o možnosti čerpání prostředků na energetické úspory pro majitele rodinných i bytových domů na venkově i ve městě – v přímé vazbě na nový národní dotační program
"Zelená úsporám"
Seminář se koná v úterý 13.11.2009 od 17:30 hodin
v prostorách Střediska ekologické výchovy SEVER v podkroví ZŠ Horní Maršov 89, levý boční vchod. Adresa Horní Maršov 89, 542 26. Lektor semináře: Ing. Jana Tywoniaková
Cílem semináře je poskytnout informace o možnostech dotací na úsporu energie na vytápění obytných budov do r. 2012:
• zateplení rodinných i bytových domů (výměna oken, dveří, zateplení střechy, fasády…)
• výměnu neekologického zdroje vytápění (uhlí, koks, elektřina, nafta, LTP) za ekologický zdroj (kotel na biomasu, tj. např. na jakékoliv dřevěné palivo, tepelné čerpadlo; na plyn se dotace nevztahují!)
• využívání sluneční energie pro vytápění a pro ohřev teplé vody, tj. pořízení slunečních teplovodních kolektorů (nikoliv fotovoltaických!)
• výstavbu nových domů – jen v pasivním energetickém standardu.
Vstup: ZDARMA
Přihlášky zasílejte na e-mail.: sever-dotek@ekologickavychova.cz

Více informací na mobil: 732 659 009 Jan Franta