Zde jste: Úvod » Aktuality » MAS Krkonoše bude udílet certifikáty KRKONOŠE originální produkt®

MAS Krkonoše bude udílet certifikáty KRKONOŠE originální produkt®

25.04.2012

Uzávěrka příjmu žádostí je 18.5.2012. Certifikovat lze např. potraviny, zemědělské produkty, řemeslné výrobky, umělecká díla, nebo přírodní produkty bez ohledu na to, zda se jedná o řemeslníka, firmu, nebo výrobce, který má řemeslo jen jako koníček. Rozhodující je původ výrobku, kvalita, šetrnost k přírodě a vazba na region.

MAS Krkonoše bude udílet certifikáty KRKONOŠE originální produkt®

Podmínkou pro posouzení výrobku je předložení žádosti včetně požadovaných příloh regionálnímu koordinátorovi do 18.5.2012. Všechny potřebné informace pro podání žádosti o značku najdete na www.regionalni-znacky.cz/krkonose  v sekci „Pro zájemce o značku“. Žádost o udělení certifikátu je možné stáhnout v téže sekci pod záložkou „Jak získat značku“ Kancelář MAS Krkonoše najdete v Lánově v budově Infocentra, doporučujeme však předchozí telefonickou domluvu na čísle 608 050 063. Kontaktní osobou pro případné dotazy  je Eva Trýznová.

Certifikáty jsou udělovány zpravidla jedenkrát ročně.  O udělení certifikátu rozhoduje certifikační komise zastupující  regionálního koordinátora – Místní akční skupinu Krkonoše, o.s., národního koordinátora  - Asociaci regionálních značek, Okresní agrární komoru Trutnov, Agenturu pro zemědělství a venkov Trutnov, MAS „Přiďte pobejt!“ o.s. a Krkonoše - svazek měst a obcí, dále jsou zde zastoupeni výrobci – nositelé certifikátu „Krkonoše – originální produkt®“.

Certifikát „Krkonoše – originální produkt®“ reprezentuje v současné době 12 výrobků (skupin výrobků). O tom,  že se jedná o opravdové skvosty se můžete přesvědčit na webových stránkách www.regionalni-znacky.cz/krkonose.

Hlavním cílem značení místních produktů je zviditelnit tradiční region, známý svou zachovalou přírodou, tradicemi a historií. Značení pomáhá místním lidem, kteří mohou nákupem výrobku podpořit místního výrobce, ale např. i turistům, kteří si s jistotou přivezou suvenýr s garancí původu v Krkonoších. Výrobcům přináší značka různé výhody – možnost prezentace na akcích v regionu i mimo něj, nové formy propagace, ale i spolupráci a výměnu zkušeností s ostatními výrobci.


Aktuality

 • MAS Krkonoše

  1. výzva IROP MAS Krknoše

  MAS Krkonoše na základě vyhlášení průběžné nadvýzvy č. 68 - Zvyšování kvality a dostupnosti infrastrukt. pro vzdělávání a celož. učení - int.pr.CLLD Ministerstvem pro místní rozvoj vyhlásí 1. výzvu IROP MAS Krkonoše.

  více »
 • Program rozvoje venkova

  Regionální konference Venkov 2018

  Dovolujeme si vás pozvat na Regionální konferenci Venkov 2018 ve dnech od 15. - 16.11. 2018 do Havlovic. Součástí konference je diskuzní fórum zaměřené na evaluaci a průběžné hodnocení realizace Programu rozvoje venkova.

  více »
 • MAS Krkonoše

  Vyfoť projekt s IROPem a vyhraj Instax

  Vyfoť projekt realizovaný v rámci IROP nebo se vyfoť s plakátem IROP v příměstských vlacích a fotoaparát Instax může být tvůj.

  více »
 • MAS Krkonoše

  Pozvánka na členskou schůzi 10.10.2018

  Dobrý den, rád bych Vás pozval na členskou schůzi MAS, která se uskuteční ve středu 10. 10. 2018 od 16:00 hodin. Místo konání bude v zasedací místnosti MÚ Vrchlabí – Zámek (1.patro). S pozdravem Ing. Aleš Maloch předseda MAS Krkonoše, z.s.

  více »
 • MAS Krkonoše

  Seminář k vyhlášené výzvě OP PRV

  Zveme vás na seminář k vyhlášené výzvě OP

  více »

Archiv aktualit