Zde jste: Úvod » Aktuality » Další dva výrobci se mohou pyšnit certifikátem KRKONOŠE originální produkt.

Další dva výrobci se mohou pyšnit certifikátem KRKONOŠE originální produkt.

03.12.2014

Certifikát nově získaly Krkonošské sirupy Petra Konopka z Vrchlabí a Ručně tkané výrobky a výrobky z ovčí vlny chráněné dílny Tkalcovského venkovského muzea z Voletin u Trutnova. Dále bylo obnoveno jedenáct stávajících certifikátů.

Další dva výrobci se mohou pyšnit certifikátem KRKONOŠE originální produkt.

Krkonošskou medovinu z Rudníka, praženou kávu VOLKAFE z Trutnova, archivní, kancelářské a školní potřeby z recyklované lepenky z EMBY, spol. s r.o. v Pasekách nad Jizerou, roubenky – roubené stavby firmy Kompletní stavby Roubal s.r.o., perličkové vánoční ozdoby z dutých skleněných perlí a hobby sety (stavebnice těchto ozdob) firmy Rautis, a.s. z Poniklé, loutky Aleny Gašparové z Rudníku, mléčné výrobky rodinné farmy Aloise Mejsnara, které jsou dodávány až do domu, paličkovaná a háčkovaná krajka, podvinky Lenky Máslové Špetlové, úžasné drátované objekty Ladislava Šlechty, originální šperky ze zlata, stříbra a z mědi Daniely Roudné, maloúpská vlna A. P. a výrobky z ovčí vlny Hany Wondráčkové, která nově vyrábí i prošívané přikrývky plněné ovčí vlnou, to všechno jsou výrobky, které si našly oblibu zákazníků a které můžete najít v nabídce produktů označených jako KRKONOŠE originální produkt. Certifikát nově získaly Krkonošské sirupy Petra Konopka z Vrchlabí a Ručně tkané výrobky a výrobky z ovčí vlny chráněné dílny Tkalcovského venkovského muzea z Voletin u Trutnova.

Krkonošské sirupy, které léčí i chutnají

Šípek, rakytník, meduňka, jitrocel, heřmánek, to vše jsou příchutě krkonošských sirupů. A je jich ještě mnohem více. Sirupy jsou vyráběny podle starých, rodinných receptů pocházejících z let 1920 - 1925, kdy bylinkářství bylo na úrovni lékařství a od moderních receptů se diametrálně liší. Díky náročnému procesu ruční výroby se v sirupech zachovává maximální podíl vitamínů, vlákniny, živin a stopových prvků. V nabídce jsou sirupy celoroční, ale také sezónní, kterými jsou např.kopřiva, lípa s medem a bezinka. Do sirupů nejsou přidávány žádné stabilizátory a konzervanty, zkrátka pokračujeme v tom co započali naší předkové a nechceme nic měnit na kvalitě, abychom mohli tento odkaz přenechat našim potomkům. Krkonošské sirupy lze zakoupit na farmářských trzích ve Vrchlabí každý lichý pátek od března do Vánoc, ale i na dalších farmářských trzích v jiných regionech.

Ručně tkané výrobky a výrobky z ovčí vlny

V nabídce nově vzniklé chráněné dílny najdete spřádanou ovčí vlnu, ručně tkané plátno a výrobky z něj vyrobené - např. podsedáky, povlaky na polštářky, koberce, přehozy, atp., dále ručně plstěné výrobky z ovčí vlny (různé dekorace včetně tématických), výjimkou nejsou výrobky, které kombinují obě techniky, tedy tkaní a plstění. V Tkalcovském muzeu ve Voletinách si můžete tyto techniky i sami vyzkoušet!